در گسترش و رشدِ سایت همکاری داشته باشید. [ارسال دعوتنامه]
سلام دوستان میخوام سؤالاتی را از این پس بپرسم که هر از چند گاهی در امتحانات دکترای کشاورزی و غیره آمده و جوابهای آنان در منابع خاصی وجود ندارد و بیشتر به صورت پیشنهادی میباشد. از ارائه دیدگاهتان خوشحال خواهم شد. در رابطه با global warming به سؤالات پاسخ دهید. الف)میانگین تغییرات دمای کره زمین طی 50 سال اخیر چقدر بوده است؟ ب) نقش فعالیتهای کشاورزی توسط بشر در این خصوص را توضیح دهید. ج) آیا توسعه اگرواکوسیستمهای پایدار و ارگانیک میتواند نقشی در کاهش یا افزایش این پدیده داشته باشد؟ چرا؟ اثر این پدیده بر روی آفات، بیماریها، علفهای هرز و شور شدن آبهای زیر زمینی چگونه است؟ با تشکر موفق باشید{-26-}
1391/06/01 - 15:55
دیدگاه
الهام

من در مورد کشاورزی ارگانیک با استفاده کتاب های تغییرات اقلیمی سال 2011 می دونم که:

روشهای کشاورزی ارگانیک به بازسازی و جایگزین نمودن کربن در خاک کمک می کنند.
اگر همه زمین های قابل کشت به زمین کشاورزی ارگانیک تبدیل شوند، یعنی اگر کشاورزی مدرن با کشاورزی ارگانیک جایگزین گردد، نه تنها مردم بطور کامل و سالم تغذیه می شوند، بلکه تا 40 درصد از تمام گازهای گلخانه ای موجود در جوّ، می توانند جذب شوند. علاوه بر این، اگر تمام مردم گوشت و لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کنند، از انتشار بیش از 51% از گازهای گلخانه ای جلوگیری می شود.
بنابراین از طریق کشاورزی ارگانیک و رژیم غذایی گیاهی بخش اعظم آلاینده ها را می توان از جو حذف کرد و سیاره بسرعت خنک می گردد.
بطوری که تحقیقی در آلمان نشان داده که رژیم غذایی کاملاً گیاهی ارگانیک می تواند مقدار آلاینده های گازهای گلخانه ای را تا % ۹۴ کاهش دهد.

برخی از منابعش:
http://www.spiegel.de/international/germany/0...54,00.html
http://www.foodwatch.de/foodwatch/content/e63..._05_2009_g
er.pdf
http://www.rodaleinstitute.org/files/Rodale_R..._30_08.pdf

1391/06/2 - 22:32
الهام

تغییرات اقلیمی بر زنبورها و گرده افشانی آنها تأثیر میگذارد:
http://www.phce.org/1388-05-26-17-12-09/420-1...48-25.html

در اثر گرمایش جهانی رشد جهانی گیاهان هم روبه کاهش است.

1391/06/2 - 22:42
الهام

در مورد سوال ب شما، فعالیت های کشاورزی ای که تاکنون صورت گرفته، بیشتر برای تولید غذای دام بوده تا غذای مستقیم انسان، چون حدود 84 درصد از تولید سویای دنیا و بیش از نیمی از تولید غلات دنیا صرف تولید غذای دام میشه و همین امر هم باعث شده تا جنگل های بیشتری قطع بشه تا مناطق لازم برای کشاورزی جهت غذای دام به وجود بیاد. و اینها همه باعث گرمایش جهانی بیشتر هست. و استفاده از کود های شیمیایی و حیوانی هم خاک سطحی رو از بین می بره و باعث میشه قابلیت خاک برای جذب کربن کاهش پیدا کنه و تازه ورود این کودها در نهایت به آب ها، باعث آلودگی و اسیدی شدن آب ها میشه و آب های زیرزمینی رو هم آلوده میکنه و در ایجاد بیماری ها نقش داره، مثل یک چرخه.

سموم شیمیایی هم باعث بیماری های زیادی میشه ريال این عبارت رو از آقای طاهری نقل می کنم پیشرو در کشت ارگانیک:

"همه روزه شاهد ورود ليست متنوع ورنگارنگي از سموم شيميائي به بازار هستيم كه با كمال تاسف هر آینه پيچيدگی واثر تخريبي آنها بر جامعه و طبيعت گسترده تر مي شوند...وبه طبع پس مانده پيچيده تري را بر طبيعت و انسانها تحميل ميكنند (اما با عوامل بيماري زایی ممتاز و مقاوم) كه من اسم اين چرخه را انتخاب قويترين سموم و مقاومترين عوامل بيماري زا و آفات ناميده ام...هر چه آفات مقاوم ومتنوعتر ميشوند، الزاما سموم كشنده تر و متنوعتر ميشوند وبه دنبال آن امراض وعوامل بيماري زا در وجود ما مقاوم ومتنوعتر ميشوند وما نياز به دارو و درمان قويتر با عوارض گسترده تر و پيچيده تري خواهيم داشت بویژه آلودگی های ژنتیکی که با ورود تراریخته ها بر وخامت اوضاع می افزایند..."

1391/06/2 - 22:49
الهام

در محيط كشت محصول سالم همه موجودات و حشرات به چشم آفت ديده نمی شوند وحق حيات از آنها صلب نخواهد شد

1391/06/2 - 22:52
مهدی

ممنونم از اینکه اینقدر با حوصله به سؤالهام جواب دادی. من هم بیشتر جوابها رو در همین کتابها دیدم و منبع معتبر دیگری پیدا نکردم. چون سؤالات ابعاد گسترده ای رو داره باید صبر بکنیم که دوستان دیگری هم بیان و پاسخ و ایدههاشون رو ارائه بدن.

1391/06/3 - 00:41
الهام

مطالب این مقاله که براتون قبلا گذاشته بودم، بنظرم خیلی خوبه
http://www.rodaleinstitute.org/files/Rodale_R..._30_08.pdf

1391/06/4 - 09:00

دوستانی که به ما لینک دادند
انجمن کاربران سیستم های مدیریت محتوا هاستینگ حرفه ای سیستم های مدیریت محتوا قالبهای وب 2 جوملا شهر الکترونیک سیرجان تبلیغ رایگان اخبار ایران و جهان جوملا فارسی میترا سیستم تبلیغاتی ایستگاه
فروش قالبهای جوملا 1.5 هاستینگ ایرانی جوملا سیستم مدیریت محتوای ملی ایرانیان امکانات تکمیلی جوملا پرتال ساوه تصاویر منحصر به فرد از جهان سرخه تَله کیلیل کتاب هنر
پرتال طراحان وب ایران مرجع طراحی وب ،گرافیست ، سیستم های مدیریت و محتوای سازمانی در ایران هرمز تکنولوژی پایگاه خبری سیستم های مدیریت محتوای فارسی سایت خبری تحلیلی کاریز گروه کاربران لینوکس تبریز - دورنا پرند دیزاین خدمات طراحی وب شرکت ارقام تراشه - سهامی خاص
 
Iran's first socail network of professional web designers